Много шаблонов для WordPress на wordpreso.ru
Вы просматриваете: Главная > Флористика > Вчимося на флориста: як отримують досвід роботи з квітами?

Вчимося на флориста: як отримують досвід роботи з квітами?

Флорист
Флорист – це людина, яка розуміє мову квітів і дарує людям частинку краси. В наш час це дуже престижна та добре оплачувана професія

Флористи складають букети і композиції, прикрашають приміщення, вітрини та інтер’єри квітами та рослинами, а також декоративними елементами. Розповімо, як з помічника флориста просунутися до професіонала.
Щоденна робота

Хто такий флорист? Це людина, яка складає букети, доглядає за горшечными квітами, здійснює зрізання квітів, забезпечує їх правильне зберігання. Для того щоб стати флористом, потрібні спеціальні знання та вміння в цій галузі.

– Клієнт звик бачити красиву вітрину, вона коригується протягом дня близько 10 разів, – каже флорист-дизайнер Людмила Герасєва. – Адже квіти приходять у магазин у пачках, їх необхідно дістати з упаковки, почистити, рівне підрізати і поставити у вазони. Піклується і доглядає за квітами помічник флориста.

Від помічника до флориста

На роботу в квітковий салон влаштовуються помічником флориста, а в подальшому піднімаються до професіонала-дизайнера. Навчання специфіці роботи флориста – це кропіткий процес, тому свій шлях кожен флорист починає з помічника. Помічник флориста допомагає фахівцю готувати квіти до продажу, доглядати за горшечными квітами і поступово навчається складання букетів і композицій, дізнається, як правильно поєднувати кольори, підбирати оформлення, виставляти вітрину. А також навчається ввічливому спілкуванню з покупцями.

– Таким чином людина поступово напрацьовує досвід флориста-дизайнера, – продовжує Людмила Герасєва. – Тим самим, ми не просто беремо помічників, а виявляємо творчий потенціал у людей, з потоку шукаємо якісних співробітників з флористичним смаком. Помічник в процесі роботи розкриває творчі здібності, зазначає xez-ua.com.

Виходить, що робота помічників невід’ємно пов’язана з роботою флориста-дизайнера. Двоє помічників обов’язково прикріплюються до наставника, що навчає їх специфіці роботи. Зазвичай ті, хто хоче просуватися далі, схоплюють на льоту, вносять якісь ідеї і ростуть до флориста. Ті, кого влаштовує робота помічника, залишаються на своєму місці.

Коли помічник стає флористом, він починає повноцінно робити композиції, букети. Крім того, у квіткових салонах не тільки оформляють букети. Наприклад, до Нового року всі майстри займалися оформленням та декоруванням європейських дизайнерських ялинок – це теж робота флориста.

Яким має бути флорист

Як зрозуміти, що робота флориста – ваша? Для цього необхідно любити творити щось своїми руками, бережно ставитися до квітів і виконувати свою роботу з душею. Не можна виконувати роботу просто механічно, бездушно. До складання букета потрібно підходити творчо, не боятися експериментувати. Справжній флорист ще і хороший психолог – він завжди може вгадати темперамент клієнта і його бажання.

Якості, які повинні бути у помічника, якщо він хоче стати справжнім флористом:

 •     Творча людина з хорошою фантазією і вишуканим смаком.
 •     Вміє знайти креативний та нестандартний підхід до будь-якого замовлення.
 •     Любить доглядати за квітами і рослинами.
 •     Ладнає з людьми, знайде підхід до кожного клієнта, вгадає будь-яке бажання.
 •     Терплячий і акуратний в роботі.

– Для флористів-дизайнерів передбачається подальше навчання за спеціальністю, – говорить Людмила Герасєва. – Коли необхідно удосконалювати свої знання, вивчати нові принципи складання композицій, майстрів квіткового справи відправляють на навчання в інші міста. Після повернення вони діляться отриманими знаннями з помічниками.

Професія “флорист” – відеосюжет Ютуб

До речі

Зарплата помічника флориста в Україні в середньому 2200 грн. З тим, як просувається в роботі людина, зростає і її заробітна плата. У всіх флористів зарплата залежить від кваліфікації, від тих навичок, які застосовує майстер. Середня заробітна плата флориста від 5 до 7 тис. гримвень.

Думка

Яна Антип’єва, помічник флориста:

– Мені дуже подобаються квіти, тому я зацікавилася цією роботою. Дуже швидко можна навчитися основам флористики. За час роботи я навчилася підбирати квіти в букет по колірній гамі, складати композиції, придумувати різні декоративні прикраси. Дуже подобається працювати з клієнтами, допомагати у виборі квіткового подарунка до свята для їхніх рідних і близьких. Флористи допомагають, радять, я з задоволенням приходжу на роботу, завжди з посмішкою на обличчі і гарним настроєм.

Анастасія Попова, помічник флориста:

– Флорист – робота творча, це головне для мене. Мені подобається фантазувати з квітами, збирати їх у композиції, свої дизайнерські здібності, знову ж таки, можна виявити. Зараз я потихеньку починаю працювати з клієнтами, поступово переходжу вже на роботу флориста-дизайнера, так що, працюючи в квітковому салоні, можна просунутися по службі.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

Leave a Reply