Много шаблонов для WordPress на wordpreso.ru
Вы просматриваете: Главная > Дача, Корисні поради > Як вибрати камін для дачі: 5 кроків до вдалої покупки

Як вибрати камін для дачі: 5 кроків до вдалої покупки

Камін для дачі
Камін на дачі – це ефектно, стильно, але, на думку багатьох, непрактично. Якщо є опалення, навіщо нам ще камін? – міркують дачники. А для обігріву дачного будиночка більшість вибирає звичайну простеньку грубку. Тому ми бачимо каміни в дачних будинках не часто. А адже це – прекрасний спосіб швидко зігрітися і насолодитися затишком свого заміського житла.

Сучасні каміни різні і за своєю конструкцією, і за призначенням: каміни для опалення з «живим» вогнем і каміни-печі, електричні каміни, біокаміни і інші. Ці елегантні і корисні предмети обстановки бувають різних розмірів, форм, фактур і забарвлень. Вони можуть бути виконані в різних дизайнерських стилях: класичному, східному, африканському, модерн, арт-деко і так далі.

Камін на дачі – відеосюжет

Якщо ви звернули свій прихильний погляд у бік такого вогнища, оптимальний шлях, який позбавить вас від головного болю згодом, – передбачити розміщення каміна або каміна-печі ще на стадії проектування будинку. Але якщо навіть прекрасна думка обладнати заміське житло каміном відвідала вас пізніше, не впадайте у відчай – вихід знайдеться в будь-якому випадку. Ну а питання вибору вирішувати доведеться в будь-якому випадку, тому давайте розглянемо послідовні кроки, що ведуть до вдалої покупки.

Дрова біля каміна

Крок 1: вибираємо вид каміна

Для початку подумайте, який саме камін ви бажаєте бачити у своєму заміському будинку. Якщо це буде вогневої камін, який стане «серцем» вашого будинку, визначитеся яке паливо для нього вам зручніше використовувати. А щоб було простіше зорієнтуватися, я розповім про основні види камінів. Кожен з них має свої особливості, але всі вони здатні створити навколо себе неповторний затишок і сприятливу атмосферу:

Металевий камін

 • традиційні каміни, що працюють на твердому паливі; їх можна топити вугіллям і дровами. Такі каміни прийнято виготовляти з цегли, каменю, чавуну або сталі. Бувають вони з відкритою або напіввідкритою закритою топкою. Каміни із закритою топкою дають більше тепла, а з відкритою – більш естетично виглядають;

 

 • декоративні біокаміни, що працюють на рідкому паливі, являють собою гарну конструкцію з відкритою топкою; в якості палива використовується біоетанол. Біокаміни не вимагають димаря, так як вони призначені виключно для декоративних цілей. «Родзинкою» біокаміна є справжній вогонь без диму і кіптяви;

 

 • каміни, що працюють на газі, призначені для тих будинків, де є газове опалення. Втім, до газового каміна нерідко можна підключити стандартний автономний газовий балон. Включається такий камін одним рухом руки і може бути використаний як для прикраси будинку, так і для його обігріву;

 

 • електрокаміни самих різних форм та модифікацій дуже зручні для обігріву будинку, де не передбачено димар. Загалом-то, вони виконують функцію простого обігрівача, ось тільки виглядає набагато вишуканіше. Можна підібрати дуже красиві моделі електричних камінів, реалістично імітують справжнє полум’я і дрова з ледь мерехтливими вуглинками. Крім того, багато моделі електрокамінів обладнані спеціальними регуляторами, за допомогою яких можна додати або прибрати «вогонь», а деякі моделі навіть мають убудований імітатор потріскування дров;

 

 • печі-каміни, які встановлюють зазвичай в лазні або сауні. А можна і в будинку – в цьому випадку їх використовують і для обігріву, і для приготування їжі, і для краси. Деякі моделі працюють на твердому паливі, деякі – на газі. Є моделі з відкритою або напіввідкритою закритою топкою. Всі печі-каміни мають термостійку поверхню і декоруються з великою фантазією! Виробники намагаються перевершити один одного і створюють добротні безпечні моделі камінів-печей, оброблені природним каменем, термостійким склом, керамікою, кованим металом та іншими «прибамбасами».

 

Крок 2: вибираємо місце розташування каміна

Всі види камінів і камінів-печей для дачі поділяються на відкриті, закриті та напіввідкриті. Відкриті каміни монтують зазвичай в стіні і прикрашають різними аксесуарами. Закриті цілком можна встановити посеред кімнати, обладнавши навколо зону відпочинку з м’яким диваном, затишними пуфиками, низьким столиком і так далі. Напіввідкриті можна встановити поруч зі стіною, використовуючи для декорації спеціальні термостійкі аксесуари і власну фантазію.

Камін в стінній ніші

Це дуже відповідальний етап, тому що від того, наскільки вдало вибрано місце для майбутнього каміна, залежить і зручність і безпечність його використання в майбутньому. Крім конструкції самого каміна, не забудьте врахувати влаштування димоходу (якщо для вашого варіанту він потрібен)

Крок 3: вибираємо матеріал та обробку

Каміни виготовляють з різних термостійких матеріалів: чавуну, сталі, природного каменю, цегли, бетону, а в їх декоруванні ніяких обмежень немає, крім вимог техніки безпеки.

Камін, облицьований каменем

Чим тільки не прикрашають каміни для дачі! Облицьовували їх мармуром, гранітом, випаленою цеглою, мозаїкою, термостійким вітражем, оформляють кованими елементами, керамічною плиткою і навіть деревом, які пройшли спеціальну обробку. Декорування каміна – це ціле мистецтво, здатне змусити ваш будинок засяяти по-новому. Але традиційним способом все ж є обробка його природним каменем або мармуром.

Крок 4: уточнюємо тепловіддачу

Якщо ваш камін призначений не тільки для краси, а потрібен ще й для обігріву будинку, не зайвим буде поцікавитися у продавця ступенем його тепловіддачі. Тобто з’ясувати, яку площу і за який період часу здатний обігріти ваш новий «теплий» друг. Наприклад, камін з відкритою топкою дає набагато більше тепла і в більш короткий термін, ніж камін із закритою топкою.

Вогонь

А якщо ви купуєте камін з металу, обов’язково уточніть у продавця, скільки шарів мають його стінки. Стінки металевих камінів бувають одне-, двох – і тришарові. Чим вони товщі, тим довше камін зберігає тепло. Крім того, каміни можуть обігрівати будинок з допомогою чистого випромінювання тепла (тобто безпосередньо від вогню) і за допомогою «водяної сорочки», коли від каміна прокладають опалювальні труби по всьому будинку або окремої його частини.

Крок 5: вивчаємо технічні параметри

При виборі каміна для дачі завжди звертайте увагу на його економічність, простоту технології і зручність в експлуатації.

Металевий камін в інтер'єрі

Наприклад, дуже зручно, якщо камін має воздухосборник і турбіну з регулятором горіння палива. А якщо камінна заслінка являє собою термопрочное скло, яке не забруднюється золою, то виглядати ваш домашній вогнище буде завжди чистеньким і доглянутим. Також обов’язково перевірте конструкцію зольника: чи передбачена виробником можливість витягування його з каміна в гарячому вигляді або необхідно дочекатися, поки він охолоне.

У рамках однієї статті, на жаль, неможливо дати вичерпний перелік технічних та експлуатаційних нюансів вибору камінів. Тому перед покупкою каміна і аксесуарів до нього уважно читайте технічні характеристики і не соромтеся запитувати незрозуміле у продавця.

Великий камін

В середовищі російських дачників, на відміну від просунутих європейців, камін донині вважається не особливо потрібне шиком. Але вдумайтеся хоча б на мить: в чому відмінність дачного будинку від міської квартири? В квартирі ми не маємо можливості насолоджуватися магією мерехтливого «живого полум’я. Хоч я і згадала в статті інші види камінів – «безогневые», але лише тому, що вони існують. А тепло і красу справжнього природного вогню не замінять штучні ефекти, згодні?

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

Leave a Reply