Много шаблонов для WordPress на wordpreso.ru
Вы просматриваете: Главная > Декорування, Інтер'єр > 12 прийомів створення готичного стилю в інтер’єрі

12 прийомів створення готичного стилю в інтер’єрі


Якщо ви захоплюєтеся європейськими «переказів старовини глибокої», любите жанр фентезі та книги про Гаррі Поттера, цінуєте рукотворність в дизайні, наші поради щодо створення готичного інтер’єру адресовані вам.

Розквіт готичного архітектурного стилю Європи припав на ХІІ-XV століття, потім настало забуття, а в середині XVIII століття під назвою «неоготика» він став офіційним стилем Британської імперії. «Відродження готики» в житловому інтер’єрі припадає на другу половину XIX століття. Головний акцент цінителі цього стилю робили на витонченість стилізації та індивідуальний образ, яким повинні були відповідати всі деталі обстановки та декору. Які ж основні прикмети готики в інтер’єрі?

1. Просторі приміщення. Щоб готичний стиль в сучасному інтер’єрі виглядав переконливо, потрібні солідні простору і чималий бюджет. Витрати можна скоротити, використовуючи імітації дерева, бронзи і справжніх вітражів, але «фальшэлементы» в готичному стилі підібрати набагато складніше, ніж імітації класичного ордерного декору.

2. Дошки та плитка на підлогу. Масивна темна дошка з рельєфною фактурою або ламінат – оптимальний варіант для житлових приміщень. У передпокої буде красиво виглядати підлога, прикрашений рельєфним керамічною плиткою квадратної або шестикутної форми з рослинними або абстрактними орнаментами.

На фото: модель Meetall від фабрики Tagina Ceramiche d'arte.На фото: модель Lily Carbone від фабрики Cerdomus.На фото: модель Matouche Croco від фабрики Rex.На фото: модель Lithography black від фабрики Codicer 95.
Рельєфна підлогова плитка в темних тонах – квадратна або шестикутна – підійде для інтер’єру в готичному стилі. На фото: модель Meetall від фабрики Tagina Ceramiche d’arte.

3. Розпису стін. Від готичних часів дійшли чудові кахлі і статуї, а ось про розписах знають лише знавці. Між тим ними прикрашали стіни храмів і жител. Найпростіший варіант створити розпис – по гладкій штукатурці чи фарбі нанести одноколірні візерунки за допомогою трафарету. Складну поліхромну розпис зі сценами з життя лицарів доведеться довірити професіоналу.

4. Дерев’яні деталі. Гладкі дверні полотна з незабарвленого дерева прикрашаємо бронзовими або залізними накладками. Стельові балки, які спираються на консолі, для економії нескладно замінити забарвленими поліуретановими імітаціями.

5. Масивні дерев’яні меблі. Стільці з високими спинками або табурети (у тому числі складні), розписні і оковані ларі, масивні шафи з незабарвленого дерева (з декоративною різьбою або без) – основний набір готичної меблів. Не забудьте про ліжка з щільним балдахіном на чотирьох колонах – це стане головним предметом обстановки в спальні. А ось великий обідній стіл у готичні часи мав найпростіший вид, головне, щоб стільниця була з масиву. В якості альтернативи дерев’яних меблів підійдуть стільці і столи на кованих (справжніх або стилізованих під ковку) каркасах. Те ж стосується і сходи.

Стільці з високими спинками, масивні крісла та шафи і, звичайно, ліжко з балдахіном – класика жанру в готичному стилі.

6. Стрільчасті прорізи і вікна. Готичний стиль воліє вікна арочної форми зі стрілчастими завершеннями та з металевими рамами. Але це варіант не для міської квартири. Зате цілком реально надати загострену «готичну» форму вхідних отворів або спорудити міжкімнатний вікно-вітраж.

7. Вітражі. Яскраві, звучні фарби – характерна особливість готичних вітражів. Вони перетворять вікна заміського будинку, а в міській квартирі прикрасять фільонки на дверях і стінні ніші (їх треба забезпечити підсвічуваннями), але не стелі: такий прийом почали використовувати лише в модерн і ар деко. Можна замінити «справжні» вітражі з металевими каркасами на «фальшвитражи» з намальованими рамами і розфарбованими деталями.

На фото: модель 4230-357 Gothic від фабрики Maitland-Smith.На фото: модель 493739 Oak Gothic Display Cabinet від фабрики Jonathan Charles.На фото: модель Gothic four poster bed від фабрики And So To Bed.На фото: модель 493271 Jacobean Style Oak Chair Pierced Back (Arm) від фабрики Jonathan Charles.
На фото: модель Elegance swing 03 від фабрики FOA.На фото: модель Elegance sliding 10 від фабрики FOA.На фото: модель Elegance conceiled-in-wall 02 від фабрики FOA.На фото: модель Elegance conceiled-in-wall 05 від фабрики FOA.
Готичний інтер’єр важко собі представити без вітражів – наприклад, вставлених у міжкімнатні двері. На фото: модель Elegance swing 03 від фабрики FOA.

8. Середньовічні мотиви і сюжети декору. Готичний стиль виробив характерні візерунки: так званий трифолий (трилисник), квадрифолий (четырехлепестковый візерунок), готичну «розу» (коло, в який вписано стилізована квітка). У різьбі можуть повторюватися високі стрілчасті арки на колонах, фантастичні тварини, у вітражах – сцени з лицарських часів.

9. Великий камін. Найкраще влаштувати його у просторому залі. Монументальний портал з пісковика або фарбованого гіпсу, що імітує камінь, різьблене дерев’яне обрамлення прикрасять як справжню топку, так і фальшкамін. Замість класичного ордера в обробці «середньовічного» каміна повинні бути присутніми готичні і кельтські орнаменти або геральдичні емблеми.

Один з головних акцентів інтер’єру в готичному стилі – камін з монументальним порталом.

10. Шпалери. У середні століття тканими «картинами» не тільки прикрашали стіни, але й зонували кімнати. В сучасному житло готичний стиль задовольняється декоративним полотнищем на металевому кованому карнизі та чохлами на подушках. Шпалери з успіхом замінять гобелени фабричного виробництва – вони коштують не дорого, головне – підібрати середньовічні сюжети.

11. Вікна: віконниці або штори? Дерев’яні віконниці підійдуть для заміського будинку. Для міської квартири підберіть прості щільні тканини з набивним малюнком (орнаментальним або квітковим) або дорогі, з відливом (шовк, тафта, оксамит) – однотонні або зі стилізованими візерунками. Кріпити їх треба до металевою кованою (або стилізованим під ковку) карнизів.

12. Світильники та фурнітура. Люстри з кованими карнизами, на низьких підвісах і з вітражними вставками, торшери стилізовані під підлогові шандельеры (свічники) створять «середньовічну» атмосферу. Ручки та накладки з бронзи або латуні додадуть «замковий» вид дверним полотнищ.

На фото: модель 3066 Fire place від фабрики Savio Firmino.На фото: модель Regency Hob Grate від фабрики Stovax.На фото: модель BOMY від фабрики Cheminees Philippe.

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Leave a Reply